Pozytywne testy owulacyjne po owulacji. Co to oznacza?

Witam,
Mam pytanie odnośnie do testów owulacyjnych.
W skrócie: otóż od 20 dnia cyklu testy wychodzą pozytywne. Robię po dwa razy dziennie. Dziś 24 dzień cyklu i testy nadal pozytywne. Cykle mam po 28-30 dni. Ostatnia miesiączka 26 IX.
Co to może oznaczać?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
W tej sytuacji za pozytywny wynik testu uznać należy ten, w którym kreska testowa jest najciemniejsza. W dniach, kiedy jest ona jaśniejsza, wynik testu należy uznać za negatywny. Kreska testowa najciemniejsza powinna być ok. 14 dni przed zakończeniem cyklu.

Radzę też kierować się obserwacją śluzu szyjkowego i ewentualnie temperatury ciała (zapraszam do lektury mojej odpowiedzi na pytanie).
Pozdrawiam!