Pozytywny test ciążowy

Witam. Chcialam sie zapytac kiedy po wykonaniu testu gdy wynik wyszedl pozytywny trEba udac sie do lekarza? Jestem jeszcze tydzien za granica i boje sie ze moze cos pojsc nie tak i strace dziecko.teraz tyle sie mowi ze kobiety biora progesteron na podtrzymanie ciazy itp. A ja tydzien bede bez opieki lekarza. Niestety tutaj za granica dowiedzialam sie ze jestem w ciazy.wiec moge cos zrobic?to moja pierwsza ciaza.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Proszę się nie niepokoić, progesteron stosowany jest w sytuacji, gdy kobieta ma problemy z zajściem w ciążę i jej utrzymaniem. Nie jest to standardowe postępowanie w ciąży fizjologicznej. Po powrocie zachęcam Panią do wykonania badania poziomu hCG we krwi i wizyt u lekarza ginekologa-położnika, które na pewno potwierdzą czy jest Pani faktycznie w ciąży i jak dalej postępować.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski