Pozytywny test ciążowy a brak stosunków

Mam 27 lat. Ostatni stosunek odbyłam ok. 6 miesięcy temu. Miesiączka spóźnia się prawie półtora miesiąca, a test ciążowy wskazuje na ciążę. Proszę o pomoc w tej sytuacji.

Witam, w obecnej sytuacji powinna Pani przypomnieć sobie, czy na pewno ostatnie zbliżenie miało miejsce pół roku temu. Jeśli tak, należy rozważyć kilka kwestii:

  1. Czy ostatnie miesiączki nie zmieniły swojego charakteru - należy wykluczyć wcześniejsze zapłodnienie?
  2. Czy nie choruje Pani przewlekle, przede wszystkim na nadczynność tarczycy - niektóre choroby mogą fałszować wyniki testów ciążowych?
  3. Czy test był przechowywany prawidłowo oraz czy wynik był odczytany w terminie podanym przez producenta - źle przechowywane testy lub odczytanie wyniku po ponad 15 minutach może spowodować uzyskanie wyniku fałszywie dodatniego.

W obecnej sytuacji powinna się Pani umówić na wizytę u ginekologa, który nie tylko zbada Panią ginekologicznie, ale i wykona badanie USG. Pozdrawiam