Pozytywny test ciążowy a ciąża pozamaciczna
Witam, Piszę ponieważ chciałabym zasięgnąć porady do następnej wizyty ginekologicznej. Prawdopodobnie jestem w ciąży, test który wykonałam wyszedł pozytywny(druga kreska blada, ale widoczna). Ostatnia miesiączka 30.08.2014r. Wg wyliczeń ginekologa powinnam być w 5 tygodniu ciąży, natomiast USG dopochwowe i zwykłe nie wskazuję na ciąże(nie ma nawet pęcherzyka ciążowego. Ginekolog podejrzewa ciążę pozamaciczną. Proszę o radę! Dodam jeszcze, że odczuwam ból po lewej stronie na dole chyba to jajnik.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Zamieszczony opis jak najbardziej może wskazywać na ciążę pozamaciczną. Wzrost stężenia beta-hCG może być także wynikiem np. hormonalnie czynnej torbieli jajnika. Proszę postępować wg zaleceń specjalisty ginekologa.