Pozytywny test ciążowy a zmiany w macicy
Witam, Jakiś czas temu poszłam do ginekologa by skonsultować opóźnienie się mojej miesiączki (ciąży w ogóle nie brałam pod uwagę). Zostałam przebadana, a także musiałam wykonać test ciążowy, co mnie zaskoczyło - pokazał się pozytywny test ciążowy. Nie docierało jakoś to do mnie przez jakiś czas, lecz po niecałych dwóch tygodniach zaczęłam plamić, myślałam że dostałam okresu i że test wyszedł błędnie ale plamiłam przez tydzień (i wciąż nadal plamię) do tego jeszcze ten twardy brzuch i te bóle, więc znowu poszłam do ginekologa. Pomyślałam, że pozytywny test ciążowy to jakaś pomyłka. miałam wykonane badania ultrasonograficzne (dopochwowo) i zmiany w macicy było widać ale ciąży nie. Czy ktoś może mi wyjaśnić o co w tym chodzi? Bo już się całkowicie pogubiłam. Teraz zostałam skierowana na badanie krwi na hcG. Czy pozytywny test ciążowy mógł wyjść dlatego, że w moim organizmie zaszły jakieś zmiany hormonalne? Czy jest szansa, że ten test ciążowy pozytywny był pomyłką? Czy są jakieś schorzenia w których również wychodzi pozytywnie test ciążowy? Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo nie mam pojęcia co się mogło stać, a nie mam skąd sie tego dowiedzieć. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie!
Nie napisała Pani jakie zmiany zostały wykryte w usg w macicy. Mogą one bowiem skutkować fałszywie dodatnim wynikiem testu ciążowego. Wśród innych przyczyn, które mogą powodować takie fałszywie dodatnie wyniki znajdują się: