Pozytywny test lecz brak objawów - czy jestem w ciąży?

Dzień dobry.
Mam niecałe 17 lat i test ciążowy jaki zrobiłam wykazał, że jestem w ciąży. Ale nie mam żadnych objawów takich jak: biegunka, wymioty, bóle brzucha, spuchnięte piersi. Mam normalny apetyt jak zawsze. Koleżanka poradziła mi żebym poszła do apteki kupiła porządny test i upewniła się jeszcze raz. Okres spóźnia mi się 2 tygodnie.

Na początku myślałam, że to może ze stresu, bo mam problemy rodzinne ale po wczorajszym zrobieniu testu. Nie wiem co mam o tym myśleć, czy te testy są na tyle wiarygodne, że można im wierzyć? Jak bym chciała iść do ginekologa to bez osoby dorosłej, nic się nie dowiem, a rodzicom nie mam zamiaru mówić, bo nie wiem jak by się to skończyło.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Test ciążowy wykonany min. po 2 tygodniach od stosunku daje zazwyczaj wiarygodny wynik.
Objawy ciąży szczególnie te nieswoiste nie zawsze występują we wczesnych tygodniach ciąży.

Proponuję oznaczyć beta HCG we krwi i zgłosić się do ginekologa. W Twoim wieku możliwa jest już wizyta bez obecności osoby dorosłej i  proponuję skorzystać z takiej możliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl