Pozytywny wynik badania na boreliozę po leczeniu boreliozy

Witam, mam 49 lat. Latem tego roku byłem leczony na pokleszczowe zapalenie opon mózgowych oraz boreliozę. Mój wynik: Przeciwciała przeciw BORRELIA w klasie IgG (B. burgdorferi łącznie z rekombinatem VIsE, B. afzelii, B. garinii) wyniki: 42,97 RU/ml, wartości rererencyjne: <16 RU/ml negatywny, =>16 do <22 RU/ml graniczny, =>22 RU/ml pozytywny. Dziękuję.

Witam!

Wynik jest pozytywny. Obecność przeciwciał klasy IgG świadczy o kontakcie z bakterią. Może być to pozostałość po przebytym zakażeniu. Istotne jest porównanie obecnego wyniku z poprzednimi oraz wykonanie oznaczenia przeciwciał w klasie IgM.

Pozdrawiam