Pozytywny wynik testu ciążowego przed okresem

Witam. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywny. Ale jest mały problem , jestem przed okresem. I czy test ciążowy może pokazać , że zaszłam w ciążę? Po mimo tego ze okres mam co 25-26 dni. Objawy są takie że niedobrze mi , i skurcze brzucha mam , oraz rozwolnienie i silny ból głowy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dodatni wynik testu ciążowego najpewniej oznacza ciążę. Nie ma tu znaczenia fakt, że jest Pani przed miesiączką. W celu potwierdzenia ciąży proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.