Praca przy schizofrenii paranoidalnej

Witam jakich prac nie mogę wykonywać jeśli napisano mi na papierze ,że mam schizofrenie paraoidalną a powiedziano ,że do końca nie wiadomo czy to ona bo,,do końca nie wiadomo co w człowieku siedzi".I czy mogę prowadzić auto bo je prowadze po szpitalu bo mi nie zabraniono i czy mógłbym prowadzić inne pojazdy i maszyny?Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz .

Szczegółowej odpowiedzi udzieli Panu Psychiatra pod którego opieką się Pan aktualnie znajduje. Jeśli aktualnie nie utrzymuje Pan kontaktu z żadnym psychiatrą kluczowe byłoby na tym etapie skonsultowanie się z nim i ustalenie jakiegoś długoterminowego kontraktu.

Schizofrenia Paranoidalna to poważna choroba psychiczna, w okresach dekompensacji i w stanie psychozy praktycznie uniemożliwia wykonywanie wymienionych przez Pana czynności. Jeśli podejmie się Pan leczenia farmakologicznego przyjmowane przez Pana lekarstwa mogą zaburzać Pana koordynację, powodować senność, zawroty głowy lub inne skutki niepożądane. Koniecznie musi Pan skonsultować to z prowadzącym Pana leczenie psychiatrą.