Pragnę zajść w ciążę - czy mogę?

Witam. Mam pytanie dotyczace mojego stanu zdrowia. Niedawno strwierdzono u mnie guza mózgu. Choć nie zalecono lekarstw, bardzo pragnę zajść w ciążę i mieć drugie dziecko z mężem. On jednak obawia się, że to może zaszkodzić mojemu zdrowiu. Czy to prawda?

Na podstawie przedstawionego opisu trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre guzy mogą podlegać czynności hormonalnej. W takim przypadku ciąża mogłaby modyfikować przebieg choroby. Również sam poród z uwagi na wzrost ciśnienia śródczaszkowego może być przeciwwskazaniem. Tu należałoby myśleć o planowym cięciu cesarskim. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości i uzyskania bliższych informacji proponuję skonsultować się z lekarzem neurochirurgiem, który na podstawie dostępnych wyników badań, udzieli Pani jednoznacznej odpowiedzi.