Prawdopodobieństwo ciąży po opóźnionym przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Mercilon

Od 2 lat przyjmuję Mercilon. Ostatnie 2 cykle przyjmowałam tabletki bez przerwy na miesiączkę, teraz zaczęłam 3. opakowanie również bez przerwy. Tabletkę przyjmuję zawsze około godz. 21. Dziś przed południem zauważyłam, że zapomniałam wziąć wczorajszej tabletki - przyjęłam ją natychmiast. Również ponad tydzień temu zapomniałam wziąć tabletki i przyjęłam ją po 24 godzinach. Martwię się, ponieważ wczoraj i przedwczoraj kochałam się bez innego zabezpieczenia. Jak bardzo prawdopodobna jest ciąża?

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć takiej możliwości. Pominięcie tabletki i przerwa z tego wynikająca trwająca dłużej niż 12h może powodować obniżenie ochrony antykoncepcyjnej.