Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku z prawidłowym użyciem prezerwatywy

Witam, mam 22 lata, jestem zdrowa, bez nałogów, uprawiałam seks z prezerwatywą, jednak ostatnio źle się czułam nudności wymioty z rana ból brzucha , bardzo intensywna senność, zrobiłam 3 t. ciążowe 1 negatywny 2 pozytywne, jednak miesiączkę powinnam dostać za 13 dni. Czy mimo poprawnego użycia prezerwatywy, mogłam zajść w ciążę ? Nie chce mi się w to wierzyć, jednak coś musiało spowodować taki wynik, nie przyjmuję żadnych leków ani nie choruję na tarczycę. Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dwa wykonane testy są pozytywne istnieje prawdopodobieństwo ciąży, nawet jeśli współżyła Pani w prezerwatywie. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Jeśli ciąża byłaby wykluczona konieczna będzie diagnostyka w kierunku zaburzeń hormonalnych.