Prawdopodobieństwo ciąży przy nieregularnych cyklach

Witam bardzo serdecznie! Mam pewien problem. Zacznę od tego, że moje cykle bywają różne - nie są regularne, lecz trwają zazwyczaj 33-36 dni. Okres miałam 3.03 i zaledwie po 16 dniach dostałam znowu. W tym czasie kochałam się z mężem. Następnie dostałam okres 9.04., a kolejny w maju gdzieś tak 14.05. i to była moja ostatnia miesiączka. Mamy już lipiec, a ja jestem bez okresu. 19.06. zrobiłam test i wyszedł negatywny (robiłam go wieczorem), kolejny zrobiłam po 3 dniach i również był negatywny. Jednak występuje u mnie brązowe plamienie od 2 tyg. Czy jest to jakiś znak ciąży? Przy dotykaniu piersi odczuwam lekki ból. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Opisywane dolegliwości mogą sugerować ciążę. Dwukrotne uzyskanie negatywnego wyniku testu z wysokim prawdopodobieństwem ją jednak wyklucza. Ze względu na charakter plamień (w połowie cyklu, o niewielkim nasileniu - brązowe zabarwienie) należy wykluczyć zaburzenia hormonalne. Innymi przyczynami krwawień śródcyklicznych jest endometrioza, polipy oraz nadżerki szyjki macicy. Ustalenie właściwej możliwe jest wyłącznie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Zachęcam do wizyty u ginekologa. Pozdrawiam