Prawdopodobieństwo ciąży w przypadku stosunku podczas miesiączki

Moje pytanie to: Jakie jest ryzyko zajścia w ciąże przez dziewczynę, z którą kochamy się podczas okresu kończąc "w środku"? Pytam z czystej ciekawości, bo robimy tak kilka lat i ona jeszcze nie zaszła więc albo któreś z nas ma problem, albo ryzyka nie ma. pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czas, w którym kobieta ma okres to zwykle dni niepłodne, stąd brak możliwości zajścia w ciąże. Nie jest to jednak reguła i nie mogę na 100% powiedzieć iż metoda taka jest skuteczna zawsze.