Prawdopodobieństwo niepłodności u 28-latki

Witam :) staramy sie o dzidziusia od ok. 3 mies. i nic :( juz sie martwie ze jest cos nie tak. Nie pale nie spozywam alkoholu , niegdy bym nie przepuszczala ze bede miala jakies problemy z tym, nigdy nie bralam zadnych tabletek.Moj maz jedynie pali okazyjnie pije alkohol. Moze za duzo pracujemy ...

Odpowiadając jednak na Pani pytanie - obciążenie psychologiczne (np. nadmierną pracą) może mieć oczywiście swój wpływ na płodność, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu niehigieniczny styl bycia. Proszę w ramach przygotowania się do ciąży - poza dbaniem o aspekt fizyczny (dietę, ruch, sen), dbać też o swój dobrostan emocjonalny.Użyteczne mogą okazać się techniki relaksacji i wizualizacji przyszłej ciąży.

Życzę wszystkiego dobrego!