Prawdopodobieństwo owulacji bez uwolnienia komórki jajowej

Staram się o ciążę. Na usg widać pęcherzyk przedowulacyjny.Bóle mam w różnych dniach. Czasem 10, czasem 14 a czasem 16go dnia cyklu. Szyjka macicy jest zawsze zamknięta i twarda i jedyny dobry objaw to jej unoszenie się i opadanie w trakcie cyklu. No i nigdy nie miałam śluzu płodnego ani piku temperatury. Mam bardzo bolesne miesiączki trwające 2 dni. Czy możliwa jest owulacja bez komórki jajowej? I w jaki sposób sprawdzić i którego dnia cyklu czy doszło do owulacji i uwolnienia komórki jajowej?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto zastosować testy owulacyjne. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.