Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę na początku cyklu

Witam serdecznie!

Data ostatniej miesiączki: 04.03.2012. Krwawienie mocne było przez 3 dni, średnie przez 2 dni, lekkie przez 1 dzień (rozpoczęło się krwawieniem średnim, potem 3 mocne dni, 1 średni i 1 dzień lekkiego krwawienia). W 3. dniu cyklu współżyłam z narzeczonym (prezerwatywa); prezerwatywa pękła, cała zawartość pozostała we mnie. 7. dnia cyklu miałam już śluz progesteronowy (mam taki przed płodnym), w trakcie dnia nieznacznie podbarwił się na brązowo krwią. 8. dnia cyklu miałam już śluz białko jaja kurzego - też podbarwiony nieznacznie na brązowo. 9. i 10. dnia cyklu też był śluz płodny. 8, 9, 10 d.c. - testy owulacyjne dodatnie. 11. i 12. d.c. - śluz biały o konsystencji kremu, testy owulacyjne nadal na pewno dodatnie (kreska testowa bardziej intensywna od kontrolnej).

Dodam, że cykle są nieregularne (od 07.2011 - wtedy ciąża pozamaciczna i jej samoistne poronienie, bez zabiegu, hcg spadło do 1, oba jajniki pracują), trwają od 22 do 31 dni. Przedostatni cykl trwał właśnie 22 dni. Cykl, w którym zaszłam w ciążę pozamaciczną (07.2011): współżyliśmy wtedy również podczas miesiączki, w 1. dniu cyklu. I wtedy od pierwszych dni ciąży czułam się bardzo źle, zawroty głowy, nudności, uczucie słabości (nie wiedziałam że jestem w ciąży). Teraz od 5 dnia cyklu czuję się bardzo źle, nie mogę jeść, nudności, zawroty głowy. Nie doszło też do zakażenia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że teraz zajdę w ciążę? Jeśli trzeba zrobić hcg, to kiedy najlepiej, żeby wynik był wiarygodny?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Na podstawie opisanych przez Panią długości cykli i charakteru śluzu w poszczególnych dniach cyklu, nie można wykluczyć zapłodnienia. Trudno jest ocenić procentowe szanse na ciążę, gdyż nie ma algorytmu wg którego można byłoby dokonać takich obliczeń. W obecnej sytuacji wskazane jest wykonanie testu ciążowego, który udzieli Pani najdokładniejszej odpowiedzi. Przyjmuje się, iż test krwi (oznaczeni poziomu gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi) można wykonać już 8 dni po stosunku.

Pozdrawiam