Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas miesiączki

jest duze prawdopodobieństwo , ze podczas stosunku w trakcie miesiączki zajde w ciaze?czy raczej małe są szanse? Jak to z tym jest?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Szanse są małe, ale teoretycznie istnieją. Dla przykładu podczas kilku ostatnich dni przed rozpoczęciem się krwawienia miesiączkowego nie ma żadnej szansy na zapłodnienie. Są to dni niepłodne, gdyż jest już dawno po owulacji.