Prawidłowa dieta, aby zrzucić 2 kg i utrzymać stałą wagę

Witam serdecznie, Proszę o informację jaka powinna być prawidłowa dieta aby zrzucić 2 kg i utrzymać stałą wagę?? Ile kalorii powinnam spożywać przy wzroście 160 cm, waga 52 kg??

Pani waga jest zupełnie prawidłowa, na podstawie BMI można wręcz powiedzieć, że w dolnej granicy normy dla Pani wzrostu (choć oczywiście jest to kwestia indywidualna i dlatego powinna być oceniania podczas bezpośredniego kontaktu ze specjalistą). Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie energetyczne dla Pani to nie da się go określić wyłącznie na podstawie wzrostu, masy ciała i wieku. W zależności od aktywności fizycznej może ono wynosić od 1600 do 2700 kcal dziennie. Poziom aktywności fizycznej można określić szacunkowo lub za pomocą specjalnych urządzeń (np. krokomierze, urządzenia do monitorowania zmian tętna i temperatury ciała). Zatem bez bardziej szczegółowych informacji nie mogę określić dla Pani konkretnej wartości. Jeżeli chciałaby Pani zredukować masę ciała o kolejne dwa kilogramy to przy Pani aktualnej masie ciała może to być utrudnione, gdyż Pani aktualna masa ciała może być fizjologiczna, co oznacza taką w której organizm jest w równowadze. Jej redukcja będzie zatem ingerować w tą naturalną równowagę. Najlepszym sposobem jest wtedy zwiększenie intensywności wysiłku fizycznego, gdyż w naturalny sposób kreuje to pewien deficyt kaloryczny (choć może się też zdarzyć, że więcej ruchu przyczyni się do zbudowania większej masy mięśniowej i podniesiena ich wytrzymałości, a więc nie będzie zmian w samej masie ciała, a wyłącznie w jego składzie). Można też postarać się zrezygnować z części spożywanych produktów (np. obniżyć kaloryczność któregoś z dań, zamienić owoce na warzywa o niższej kaloryczności). Jeżeli chce Pani uzyskać trwały efekt to musi się Pani liczyć z tym, że wprowadzona zmiana będzie musiała być utrzymama tak długo, jak długo będzie Pani chciała mieć niższą masę ciała. Proszę też nie oczekiwać spektakularnych efektów, gdyż u osób szczupłych trwała redukcja masy o 1-2 kg może potrwać nawet 2-3 miesiące (w innym wypadku prawdopodobnie kilgramy wrócą momentalnie). Jeżeli jest Pani zdecydowana na redukcję masy ciała polecam udać się do specjalisty, który na podstawie analizy składu ciała i wywiadu określi najlepszy dla Pani sposób postępowania.

Witam!
Pani aktualna masa ciała znajduje się w normie, dlatego nie powinna się Pani odchudzać. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ ;zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam Pani BMI jest w normie, wiec nie widzę potrzeby odchudzania.Jeżeli jednak decyduje się Pani na redukcje masy ciała to proponuję udać sie do dietetyka który po dokładnym wywiadzie i analizie składu ciała ułoży Pani dietę i pomoże w utrzymaniu wagi.
Pozdrawiam Monika Konieczna