Prawidłowa dieta w cukrzycy: dlaczego jest taka ważna?

Mam cukrzycę 1 typu. Na początku bardzo przestrzegałam diety, ale ostatnio jakoś straciłam motywację, bo w sumie w cukrzycy chodzi o to, by mieć prawidłowy poziom cukru we krwi. Więc np. jak mam zamiar zjeść coś słodkiego lub fast food, to po prostu wstrzykuję sobie dodatkową porcję insuliny, mam poprawny cukier, więc jest wszystko dobrze. Więc dlaczego prawidłowa dieta jest taka bardzo ważna, skoro jedząc niezdrowo, można również mieć dobre wyniki?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Prawidłowo prowadzona dieta cukrzycowa jest podstawą leczenia cukrzycy.

Rzeczywiście w wyniku stosowania insuliny obniżamy poziom glikemii we krwi, ale proszę pamiętać, że zawsze jest to użycie leku, który ma także skutki uboczne swojego stosowania i to zarówno te pojawiające się w krótkim czasie, jak i te odległe - więcej na ten temat w poniższym artykule:
www. abccukrzyca. pl / powiklania-stosowania-insuliny.

Prawidłowo skomponowana dieta zapobiega wahaniom poziomu cukru we krwi, a niewyrównana glikemia doprowadza do powstania powikłań naczyniowych w postaci mikro- i makroangiopatii. Po spożyciu cukrów prostych wzrost glikemii jest bardzo szybki, co doprowadza do hiperglikemii.

Polecam artykuł zamieszczony na naszej stronie: www. abccukrzyca. p l/ dieta-w-cukrzycy-najwazniejsze-zalecenia oraz www. abccukrzyca. pl / dieta-w-cukrzycy-typu-1.

Pozdrawiam.