Prawidłowa waga ciała przy wzroście 174 cm

Witam! Mam 174 cm wzrostu 76,4kg i 13lat. Chodzę do szkoły i lubię sport. Próbowałam się odchudzać, ale nie daję rady. Mój tata , babcia, i dziadek są nieco otyli. Nie byłam u lekarza z tym pytaniem. Nie choruję. Jestem kobietą. Chciałabym uzyskać odpowiedź, czy jestem gruba i jaka powinna być moja prawidłowa masa ciała? Z góry dziękuję.

Witam,

Twoje BMI wynosi 25,29.
Na siatce centylowej odpowiada to 97 centylowi, od którego rozpoznaje się otyłość.
Twoje BMI odpowiada na siatce równo linii 97 centyla. Jesteś o krok od otyłości, dlatego postaraj się wyeliminować słodycze i więcej się ruszać.
Prosiłabym Cię o skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia przyczyn nadmiaru masy ciała.
Jeżeli razem z lekarzem podejmiesz decyzję o odchudzaniu, pamiętaj, aby pozostawać pod jego opieką w czasie trwania diety odchudzającej.

POZDRAWIAM