Prawidłowe dzienne spożycie kalorii.

Witam:) Mam 17 lat, ważę 59-60 kg, wzrost 169 cm, no i jestem dziewczyną :) Generalnie chodzę na 3 treningi sztuk walki, poza tym biegam, jeśli tylko mogę i ogólnie ćwiczę: brzuszki, kopnięcia, na w-fie, na samoobronie, itp. Czyli generalnie prowadzę bardzo aktywny styl życia, nie umiem usiedzieć w miejscu. I takie moje pytanie - ile na dzień mogę spożyć kalorii?

Witam,

Możesz skorzystać ze wzoru H-B.
Wzór Harrisa Benedicta służy do wyliczenia zapotrzebowania na energię i w przypadku kobiet przyjmuje następującą postać:

Zapotrzebowanie= 655 + 9.56(w)+1.85(h)-4.68(a),
gdzie:
w- masa ciała wyrażona w kg
h- wzrost w cm
a- wiek w latach.

WSPÓŁCZYNNIKI AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ:
x 1,6 przy aktywności małej
x 1,75 co odpowiada aktywności umiarkowanej
x 2,2 przy aktywności fizycznej dużej (zgodnie z najnowszymi normami).

Aby obliczyć całkowite zapotrzebowanie na energię musisz wyliczyć podstawową przemianę materii ze wzoru HB (powyżej) i pomnożyć ową wartość przez współczynnik aktywności (w Twoim przypadku 2-2,2).

Pozdrawiam