Prawidłowe karmienie niemowlaka

Witam, mam synka, który ma 1,5 miesiąca. Urodził się duży - 4100kg. Karmię go mlekiem nan1 hypoalergicznym, w dzień zjada co 3 godziny 110ml, natomiast w nocy co 4, 5 a nieraz sie zdarza, że i co 3. Waży już 5 kg i mam takie pytanie, czy nie karmię go za często i czy nie waży za dużo? Domaga się ponieważ z zapałem łapie smoczka i wtedy wiem że jest głodny, dlatego robię jedzonko, oprócz tego do każdego posiłku dodaje krople delico, ponieważ mały bardzo płakał, a po tych kropelkach jest spokojniejszy. Martwi mnie też, bo bardzo mało śpi, tylko sobie patrzy na oczka. Jeszcze mam takie drugie pytanie, bo w 1,2,3 miesiącu to dziecko pije mleko, a jak to wygląda w następnych miesiącach, kiedy dziecku pokarm zagęszczać? Czy zagęszczać za każdym razem? Co w poszczególnych miesiącach wprowadzać do menu malucha? Bardzo proszę o poradę, bo to moje 1 dziecko i nie bardzo jeszcze jestem zorientowana.

Witam! Dziecko w pierwszym miesiącu życia powinno przytyć około 600g. W drugim 700g. Wynika z tego, że synek rozwija się prawidłowo. Z tego co Pani napisała karmi go Pani prawidłowo. Kropelki rzeczywiście mogą pomóc przy kolce, więc również może Pani je podawać. Co do drugiego pytania to nie ma potrzeby żeby zagęszczać mleko. Prawidłowy schemat żywienia wygląda następująco: do 4 miesiąca życia dziecko je tylko pokarm matki lub mleko początkowe. W 5 miesiącu wprowadza się przeciery owocowe i soki. W 5-6 miesiącu wprowadza się jarzyny, zupy, kaszki i produkty zawierające gluten. W 6 miesiącu wprowadza się gotowane mięso i ryby. W 7 miesiącu wprowadza się żółtka jaj. W 9 miesiącu można podawać biszkopty. W 10 miesiącu wprowadza się pieczywo, sucharki. W 11-12 miesiącu wprowadza się całe jajka, jogurt, kefir, twaróg. W 1-3 roku życia dziecko codziennie powinno jeść pieczywo, mleko warzywa i owoce; 2-3 razy w tygodniu mięso i jajka; 1-2 razy w tygodniu ryby. Jeśli będzie miała Pani jeszcze jakieś obawy proponuje udać się do pediatry. Pozdrawiam