Prawidłowe mierzenie wymiarów penisa

Witam. Jestem młodym facetem i mam problem z moim peniskiem. Jest mały, a dla mnie jest to duży kompleks. Dokładnie ile ma to nie wiem , lub nie jestem pewny. Z takich względów, iż każdy portal, każde forum mówi o innym podejściu do samego pomiaru. Chciałbym się dowiedzieć od lekarza specjalisty jak powinno wyglądać prawidłowe mierzenie. Czy ewentualnie można oddać się w ręce lekarza (że tak powiem), by dokonał pomiaru?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Penisa najlepiej mierzyć od bocznej jego strony. Pomiaru dokonujemy od nasady przy skórze aż do żołędzi.

Lek. Paweł Baljon

Oczywiście pomiar od skóry uzależniony jest od ilości tkanki podskórnej. Średnia wielkość penisa wynosi od 7 do 10 cm w spoczynku, oraz 12 do 17 cm w czasie wzwodu.

Dzień dobry!

Rozmiar penisa mierzy się podczas pełnego wzwodu, dotykając miarką skóry brzucha, ale nie wciskając jej w ciało zbyt głęboko - do szczytu żołędzi.
Jeśli ma Pan poważne obawy co do wielkości członka (co może być powodowane np. zaburzeniami hormonalnymi) może Pan skonsultować się z lekarzem urologiem.
Kwestia szczegółowego pomiaru w milimetrach jest jednak znacznie mniej istotna niż Pana samoakceptacja, nastawienie do rozmiaru swojego penisa i wagi tej kwestii.

Pozdrawiam!