Prawidłowe tętno i dzienne zapotrzebowanie kaloryczne u 20-latki

Witam, mam 20 lat, 160 cm wzrostu i 50 kg wagi, od pół roku intensywnie trenuję 6 razy w tygodniu, zarówno treningi cardio jak i siłowe, wczoraj zmierzyłam tętno spoczynkowe i wyszło 48, ciśnienie 120/78, wiem, ze u osób wysportowanych tętno jest niskie, więc czy mój puls jest prawidłowy? Chciałabym również zapytać ile kcal dziennie powinnam spożywać by utrzymać wagę na obecnym poziomie? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Witam, nie do końca określić jaka ilość kalorii powinna Pani zjeść w ciągu dnia, gdyż musiałabym mieć dokładny rozkład treningów. Ale zakładając, że ma Pani dużą aktywność fizyczną - przyjęłam, że ćwiczy Pani po godzinie czasu codziennie wówczas zapotrzebowanie kaloryczne Pani organizmu wynosi:2500 kcal.Zjadając tyle kalorii dziennie i utrzymując tą aktywność fizyczną utrzyma Pani obecną masę ciała. Proszę jednak pamiętać, że nie tylko same kalorie są wyznacznikiem utrzymania odpowiedniej masy ciała, duże znaczenia mają również odpowiednie proporcje białka, tłuszczu i węglowodanów.

Po co katować się ilościami. Lepiej pomyśleć, jak ma się ułożony jadłospis w ciągu dnia.
Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany.
Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki.
Kolacja- jarska zupa.
Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popije Pani zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.

Witaj,
Niskie tętno jest objawem bradykardii - zaburzeń serca, w którym uderza ono rzadziej niż 50-60 razy na minutę. Bradykardia często jest stanem fizjologicznym i nie jest groźna. Pamiętaj, że jeśli dużo ćwiczysz i jesteś osoba aktywną fizycznie, niski puls nie musi świadczyć o niczym poważnym. Wytrenowany organizm osoby aktywnej fizycznie może wykazywać niższe tętno spoczynkowe. Puls u sportowców wynosi najczęściej około 50 uderzeń na minutę. Jeżeli niski puls nie wywołuje u Ciebie żadnych uciążliwych objawów, nie musisz podejmować dodatkowych działań.
Twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne, biorąc pod uwagę dużą aktywność fizyczną, Twój wiek, wzrost i masę ciała wynosi 2600kcal.
Pozdrawiam,
Marta Kownierowicz

Witam serdecznie, wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku - w moim odczuciu zważając na Pani aktywność powinna Pani spożywać 2300-2800 kcal dziennie
Pozdrawiam