Prawidłowość badań moczu

Witam, ostatnio robiłam badania oto analiza: kolor: żółty przeźroczystość: klarowny ciężar: 1.030 pH: 6.0 leukocyty: nieobecne aztoany: nieobecne białko: 1+ cukier: nieobecne ketony: nieobecne urobilinogen: 1+ bilirubina: 1+ erytrocyty: nieobecne osad: nabłonki wielokątne: liczne wpw leukocycy: 0-1 wpw erytrocyty: wyługowane 1-2 wpw świeże 0-1 wpw śluz: liczne pasma wpw

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi obecność białka oraz erytrocytów wyługowanych. Przede wszystkim konieczne jest powtórzenie analizy moczu pamiętając o zasadach prawidłowego pobrania moczu do badania. W zależności od kolejnego wyniku, tj. jeśli nieprawidłowości się powtórzą konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.