Prawidłowy poziom cukru we krwi

Mam 51 lat.Mój poziom cukru to 182 naczczo. Czy to juz cukrzyca czy jeszcze mozna obnizyć poziom cukru .,gdyz jestem osobą otyła.

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się szybko do lekarza.
Wynik wskazuje na cukrzycę, a otyłość dodatkowo zwiększa ryzyko jej wystąpienia.
Prawdopodobnie będzie musiała Pani wykonać krzywą cukrową, badanie ogólne moczu.
Proszę pamiętać aby przed kolejnym badaniem stężenia glukozy na czczo na 12 godzin nic nie jeść.