Prawidłowy wynik beta HCG dla ciąży

Ostatnia miesiączka zaczęła mi się 31 sierpnia. Mój cykl trwa okoł 31 dni. 15 października zrobiłam beta hcg. Wynik: 47,45. Co to oznacza?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wartość ta wydaje się za niska na tym etapie ciąży. Jednak ważniejsza od jednorazowego pomiaru jest ocena przyrostów stężenia beta HCG (w prawidłowej ciąży podwaja się ono co dwa dni; jeśli następuje to wolniej, to wzrasta prawdopodobieństwo, że doszło do poronienia lub jest to ciąża ektopowa). Powinna Pani poprosić o badanie USG.

Pozdrawiam!