Prawidłowy wzrost u 13-latka

Witam mam 13 lat mój wzrost wynos około 162 164cm ważę 64Kg.wydaję mi sie że jestem niski. I mam pytanie czy w mojm wieku taki wzrost jest prawidłowy?
13 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zgodnie z siatkami centylowymi chłopców dla 13-latka podany wzrost jest normą (znajduje sie między 50 a 75centylem), natomiast masa ciała dla tego wieku jest blisko 90 centyla, co oznacza stan bliski nadwagi. Zalecam zatem więcej ruchu i odpowiednio zbilansowaną dietę w celu uniknęcia nadwagi i wielu problemów z nią związanych.