Prezerwatywa się nam zsunęła i została w pochwie - czy wszystko jest w porządku?

05.12 kochałam się z chłopakiem, w pewnym momencie zsunęła się prezerwatywa, ale mój partner nie doszedł, wiec nie było w niej nasienia. Prezerwatywa została w mojej pochwie i wypadła po 2 dniach. Czy mam obawiać się zapłodnienia chodź nie było nasienia? Niedługo mam dostać okres i boję się, że go nie dostanę. Proszę odpiszcie i dajcie mi jakiś promyk nadziei, że jest wszystko w porządku :)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Każdy stosunek bez zabezpieczenia lub z uszkodzeniem prezerwatywy może zakończyć się nieplanowaną ciążą. Mimo, że nie doszło do wytrysku, plemniki mogą znajdować się w płynie przedejakulacyjnym. Plemniki zawarte w tym płynie mogą doprowadzić do zapłodnienia. Stosunek odbyła Pani kilka dni temu, więc należałoby zrobić test ciążowy (wykrywa ciążę już po 7 dniach od zapłodnienia). Testy dostępne są w aptekach. Lęk i stres mogą wywołać przesunięcie się pojawienia miesiączki, dlatego warto, żeby jednak zrobiła Pani test ciążowy i upewniła się, czy nie jest Pani w ciąży.
Po stosunku należało także wyjąć prezerwatywę z pochwy. Mogła to Pani zrobić sama lub pójść do ginekologa. Pozostawienie jej w narządach płciowych mogło wywołać u Pani infekcję dróg rodnych. Zachęcam do wizyty u lekarza, by skontrolowała Pani swój stan zdrowia.

Pozdrawiam