Prezerwatywa w pochwie a ryzyko ciąży

Mam pytanie... miesiąc temu kochałam się z moim chłopakiem i podczas stosunku (było już chwilę po wytrysku) prezerwatywa zsunęła się i została w pochwie. Strasznie się bałam. Po tym wszystkim dostałam okres 5 dni wcześniej i trwał 4 dni, a teraz w tym miesiącu miałam dostać okres wczoraj i dalej nic... Strasznie się boję ponieważ jestem jeszcze za młoda na ciąże.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Aby przekonać się czy powodem braku miesiączki jest ciąża należy wykonać test ciążowy. Jeżeli wynik będzie negatywny a miesiączka nadal się nie pojawi koniecznie będzie wyjaśnienie co jest tego przyczyną. Wówczas prosze umówić się na wizyte do ginekologa.
Pozdrawiam