Prezerwatywa w pochwie a ryzyko zajścia w ciążę

Uprawiałam stosunek z chłopakiem prezerwatywa została w środku po czym wyjęłam prezerwatywę z pochwy wraz z zawartością. Część zawartości wylała się na pościel a reszta została na zewnętrznej części pochwy ( łechtaczka itd) Odrazu wytarłam i umyłam dokładnie ciało. Czy mogę zajść w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W takim przypadku istnieje ryzyko ciąży choć jest bardzo trudne do określenia ( nie podała Pani który to był dzień cyklu-w okresie okołoowulacyjnym jest ono większe).Zalecam wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od "ryzykownego stosunku" jeśli nie pojawi się miesiączka w teminie. Pozdrawiam