Próba samobójcza - co działo się z moimi nogami?

Od 5 lat leczę się psychiatrycznie i psychologicznie (z przerwami). Ostatnio próbowałem popełnić samobójstwo zażywając sam nie wiem ile tabletek psychotropowych (neuroleptyk, lek przeciwdepresyjny z grupy TLPD) i może potem jeszcze coś, ale nie pamiętam, nie przewieziono mnie do szpitala gdyż pilnowała mnie mama, ale pamiętam z tego tylko, że strasznie chciało mi się ruszać nogami - nie mogłem ich utrzymać w spokoju, potem nie pamiętam, ale mówiono mi, że strasznie rzęziłem, chodziłem na kolanach, a potem usnąłem. Minęło około 5 dni po tym - czułem się dobrze. Zastanawia mnie to, nie czułem się tak dawno, ale dzisiaj zaczynam się czuć lekko gorzej. Proszę powiedzieć dlaczego działo się to z moimi nogami, chciało mi się spać, a nogi nie pozwalały, myślałem, że oszaleję. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Odczuwanie „niepokoju w nogach” może być objawem akatyzji.
Akatyzja może występować jako efekt niepożądany zarówno leczenia neuroleptycznego, jak i przeciwdepresyjnego. Efekt ten jest związany z wpływem leków psychotropowych na układ dopaminergiczny i jest zaliczany do tzw. objawów pozapiramidowych. Zażyte przez Pana leki mogły wywołać tego typu objawy.
W tej sytuacji wskazana jest jak najszybsza konsultacja z psychiatrą, który zaleci Panu odpowiednie leki niwelujące te symptomy. Akatyzja może zwiększać ryzyko kolejnej  próby samobójczej.

Z pozdrowieniami