Problem immunologiczny a łojotokowe zapalenie skóry

od kwietnia br przechodziłem 4x nawracajace afty(od tego sie zaczęło), 2x bol migdałkow(w srodku lata), liszajec zakazny, łojotokowe zapalenie skory i na koniec wylew spojowkowy. poza tym schudłem ok. 15kg, mimo normalnego odzywiania się. zmienilem calkowicie swoja diete, ale nic nie pomaga. wczesniej praktycznie nigdy nie chorowałem. czy to moze byc problem immunologiczny? do kogo sie zglosic z problemem? praktycznie od kwietnia nie było jednego tygodnia zebym był zdrowy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym teoretycznie także immunologiczne, choć bardziej prawdopodobne są inne przyczyny. Sugeruję wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, tj. diagnostykę pod okiem lekarza POZ.