Problem wrastających paznokci u stóp

Witam mam pytanie, otoz mam problem wrastajacych paznokci od 8 lat! Codziennie o to dbam, mocze w wodzie z sodą i nie zakladam opatrunkow by nogi mogly oddychac, nic to nie daje ;/ jak sie pozbyc takiego problemu bez wyrywania paznokcia co chce by było ostatecznością? I drugie pytanie, czy mozna isc np poplywac do jeziora jak choroba nie jest w zawansowanym stanie? Nie ma opuchlizny i zaczerwienienia :)

Jeśli sprawa trwa tak długo - to raczej konieczna jest interwencja chirurgiczna - NIE RADZĘ WYRYWAĆ SOBIE PAZNOKCIA SAMEMU!!! Chirurg natomiast ZDEJMIE W ZNIECZULENIU a nie "wyrwie" płytkę paznokciową! Nie wiem jaki jest stopień zaawansowania zmian , bo mnie często udaje się wyciąć płytkę jedynie "klinowo" ,tzn. częściowo bez zdejmowania całej. Bez zbadania nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć co trzeba zrobić w Pana przypadku! Proponuję zgłosić się do do chirurga z ogłoszenia , który zajmuje się wrastającymi paznokciami , zż