Problem z bardzo bolesnymi miesiączkami

Witam, mam problem kolosalny (a nie mogę jeszcze iść do ginekologa - nie mam ubezpieczenia:() Mam 25 lat, jestem po 2 cesarkach (2dzieci:)) Od 4 miesięcy mam bardzo bolesne miesiączki. Przed miesiączką pobolewa mnie podbrzusze, a w dzień i 3 dni w trakcie mam straszny ból, skurcze krzyżowe i podbrzusza takie, że ruszyć się nie mogę, nie mówiąc o skorzystaniu z toalety (to już jest wtedy taki ból, że szok). W nocy się budzę kilka razy z bólu ,aby wziąść tabletkę. W ogóle ***** i ***** nie pomagają już na ten ból. Proszę powiedzieć, od czego to może być:(((( Z góry dziękuję za szybkę odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Często bóle podczas miesiączki nie mają wyraźnej przyczyny. W Pani przypadku, mogą być spowodowane np. zrostami po cięciach cesarskich albo endometriozą. Powinna Pani zdecydowanie zgłośić ten problem swojemu lekarzowi. Pomoże on znaleźć przyczynę tak silnego bólu oraz przepisze silniejszy lek przeciwbólowy.

Pozdrawiam serdecznie.