Problem z erekcją, a mam 20 lat

Mam 20 lat, od około 2 lat mam problem z erekcją. Na początku nie przejmowałem się tym, gdyż uważałem, że to przejściowe, ale wszystko się nasilało. Jestem zdesperowany! Mam kochającą dziewczynę od ponad pół roku i chcę z nią być już do końca, mieliśmy już zbliżenie, ale niestety... miałem na początku erekcję (bardzo słabą), później gdy sięgnąłem po prezerwatywę... klapa. Byłem u seksuologa miesiąc temu. Przepisał mi lek przeciwdepresyjny i testosteron (cykl 2 miesiące) i do tego wypisał receptę na lek poprawiający erekcję, żeby zażyć przed stosunkiem. Tego ostatniego nie zażyłem, a te tabletki... nie czuję, żeby działały :( Jestem zdesperowany. Nie wiem, co robić. Wiem, że dziewczyna chce mnie całego, abym oddał się jej, ale ja unikam tego, lecz też chcę, a nie mogę :( Co robić?!
20 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

trudno mi jest powiedzieć, co było pierwotną przyczyną Pana problemów z erekcją, ale teraz na pewno jest w niej dużo komponenty psychicznej. Dobrze zrobił Pan, udając się wpierw do seksuologa. Leki przeciwdepresyjne zazwyczaj wymagają czasu, aby zacząć działać (zazwyczaj koło miesiąca), dlatego wiele osób myśli, że nie działają... Nie wiem jak długo Pan już bierze ten lek, czy może już Pan skończył cykl... Natomiast co do leków poprawiających erekcję - leki te przede wszystkim mają pomóc się przełamać. Po kilku udanych stosunkach nie powinny być już potrzebne. Zamiast się denerwować, oboje będziecie zadowoleni. Dziewczyna nie musi wiedzieć, że bierze Pan leki.