Problem z erekcją i brak porannych wzwodów

Witam ponownie, dziękuję za odpowiedź na moje pytanie (link : http://portal.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-erekcja-ciag-dalszy). Jednak mam kolejne pytania. Byłem u seksuologa spytać o test iniekcji do ciał jamistych tej substancji, o której Pan mówił, i seksuolog na to, że test ten podawany jest naprawdę w szczególnie złych przypadkach i raczej u osób zdecydowanie starszych. Według seksuologa moja erekcja byłaby OK po tym leku, stąd nie widzi on takiej potrzeby, tym bardziej, że doppler z grudnia pokazał, że moje ciała jamiste, struktura prącia i osłona biaława ciał jamistych są OK, a światło w tętnicach też jest, więc spytam może tak... Gdyby po podaniu tego leku było naprawdę OK z erekcją (bo tak chyba można powiedzieć), to czy można powiedzieć, że wtedy to kwestia zbyt długiej, częstej, intensywnej masturbacji... i członek jest przebodźcowany, i trzeba zaprzestać z masturbacji, i wspomóc się tabletkami, by znów przyzwyczaić członka do odpowiednich bodźców? Jeżeli tak, to na jaki czas, lub inaczej, po jakim czasie zauważę choćby lekka poprawę...? Dodam, że problemy mam od połowy września, masturbowałem się przez ten czas, a poranne erekcje są naprawdę rzadkie i slabie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

wychodzi na to, że dotyczy Pana problem zaburzeń erekcji na tle psychogennym. Masturbacja może być jedną z przyczyn takiego stanu. Odstąpienie od niej może poprawić Pana sytuację, ale trudno powiedzieć po jakim czasie. Krótkotrwałe podawanie leków na zaburzenia potencji może pomóc "przełamać się".

Polecam lekturę artykułu z naszej strony o zaburzeniach erekcji na tle psychogennym.