Problem z kałem

Od kilku miesięcy mam obniżony poziom żelaza ok. 20mg. Żelazo w tabletkach nie pomagało. Od 4 miesięcy mam problemy z kałem tzn. załatwiam się  w postaci śluzu lub małych bobków. Później akurat podczas okresu zaczął mi krwawić odbyt. Poszłam do lekarza który wykonał badanie odbytu palcem i powiedział że widzi małe hemoroidy. Po okresie krwawienie z odbytu ustąpiło ale moje wypróżnianie było całkowicie złe. Rano po przebudzeniu się  mam wiatry i idę trochę się  załatwić jasno-żółtym kałem. Nie mam żadnych bólów brzucha, tylko czasami burczenie. Dzisiaj ponownie rano przy wypróżnaniu zauważyłam jakby rudopomarańczowy kał na papierze później sprawdziłam w odbycie sobie sama palcem wskazującym i czułam że w odbycie mam kawałki kału z krwią, palec był cały czerwony i pachniał kałem. Żadnych innych objawów nie zaobserwowałam. Martwię czy to są żylaki odbytu czy coś gorszego bo mój kał jest całkowicie nie prawidłowy. Proszę o pomoc bo tu w Londynie nie ma typowych lekarzy którzy się  znają.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie!
Niestety nie mam dobrej wiadomości dla Pani. Konieczna jest bowiem pilna wizyta u lekarza, w celu przeprowadzenia pełnej diagnostyki Pani dolegliwości.

Po pierwsze, niepoddająca się leczeniu niedokrwistość wymaga poszukania aktywnych źródeł krwawienia w przewodzie pokarmowym. Ze względu na zaobserwowaną świeżą krew w kale, najprawdopodobniej źródło krwawienia znajduje się w odbytnicy, względnie esicy, czyli w końcowym odcinku jelita grubego. Dla pełnej diagnostyki wskazane byłoby wykonanie kolonoskopii, ew badania kału na krew utajoną. Takie postępowanie wyjaśni, czy do krwawienia nie dochodzi także w górnej części przewodu pokarmowego.

Po drugie, jasne zabarwienie stolca zwykle spowodowane są kamicą pęcherzyka żółciowego, ewentualnie przyspieszonym pasażem jelit. Wskazane jest wykonanie badania USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty