Problem z komunikacją z innymi osobami

mam pytanie co to jest za zchorzenie ?jak mowie to jednoczesnie mysle .nie robie nic instynktownie tylko mysle .z badan psychotechnicznych tak wyszlo nie czuje sie tu i teraz tylko jakbym byl wszedzie podczas rozmowy nie skupiam sie na tym tylko szukam w myslach zdan jak odpowiedziec puzniej przez to do konca nie rozumiem przedmowcy . mam metlik w glowie z myslami .prosze o pomoc

Witam serdecznie,
Na podstawie Pana opisu trudno jest postawić jakąkolwiek diagnozę. Napisał Pan, że nie potrafi Pan skupić uwagi na rozmówcy tylko wciąż szuka w myślach odpowiedzi, odpowiednich słów. Jeśli ten problem występuje jedynie przy rozmowach z innymi ludźmi to być może przyczyną jest stres. Warto jednak, aby Pan udał się do psychologa, by dokładniej zbadać ten problem.
Pozdrawiam

Z tego co Pan pisze można mieć wrażenie, że bardzo się Pan boi tego jak odbiorą Pana inni, nie ma stabilnej samooceny i poczucia wartości. Także trudności w puszczeniu kontroli i spontanicznym działaniu. Stąd być może to "myślenie do przodu". Zachęcałabym do podjęcia psychoterapii, bo wskazuje to na poważniejsze problemy ze sobą i z poczuciem bezpieczeństwa, niż tylko trudności w skupieniu na rozmowie.