Problem z lewym okiem i złe widzenie - czy to przez pracę przy komputerze?

Mój objaw występuje wyłącznie w zewnętrznym kąciku lewego oka, polega na jakby odbiciach światła w postaci promieni, specyficznym załamywaniu się światła - nie wiem jak inaczej to opisać. Brak innych objawów, jak bólów głowy, zaniewidzenia itp. Pojawia się zwłaszcza, gdy natężenie światła jest duże. Gdy chodzę w okularach przeciwsłonecznych to objawu nie zauważam. Towarzyszy mi od kilku miesięcy. Byłam już u okulisty, który na rozszerzonej źrenicy badał dno oka, robił usg i pozostałe badania - wynik - wszystko w porządku. Dodam, że jestem krótkowidzem -1,5, wada wzroku od dwóch lat w obu oczach się powiększyła z 0,7, brak astygmatyzmu. Dużo pracuję przy komputerze. Co może być powodem mojego problemu? Dodam, że nie miałam żadnego wypadku, niczego w tym rodzaju.
ponad rok temu

Witam!

Przy braku innych objawów i po szczegółowej kontroli okulistycznej, opisywane dolegliwości sugerowałyby zmęczenie. Przy pracy przed komputerem proponowałabym zastosować krople nawilżające, szkła z powłoką antyrefleksowa, a jeżeli to możliwe zmniejszyć odrobinę natężenie światła monitora.

Pozdrawiam serdecznie!