Problem z miesiączką przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne od dwóch latach, ostatnio zrobiłam sobie dwumiesięczną przerwę, po czym zaczęłam brać tabletki ponownie. Pierwszą tabletkę przyjęłam peirwszego dnia okresu, tak jak zalecił mi lekarz. Mój okres trwa przeważnie 5-6 dni. Jednak tym razem skończył się po dwóch dniach (czyli po zażyciu dwóch pierwszych tabletek) i krwawienie też było delikatne, nie tak jak zwykle. Czy to normalne zachowanie organizmu? Z gory dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej zahamowanie krwawienia miesiączkowego spowodowane było działaniem hormonów wprowadzonych do organizmu wraz z pigułkami. Nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam!