Problem z motywacją do pracy

Mam problem z motywacją do pracy. Od kilku tygodni zupełnie nic mi się nie chce. Najchętniej spędzałabym cały dzień w łóżku. W pracy staram się tylko przetrwać i wrócić jak najszybciej do domu. Czy mogę coś z tym zrobić? może potrzebna mi pomoc?
ponad rok temu

Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Z pewnością może Pani coś z tym zrobić i poszukanie profesjonalnej pomocy może być pierwszym krokiem- warto zdiagnozować u psychologa/psychiatry, czy opisane objawy nie są sygnałem depresji/ innych zaburzeń nastroju, gdyż są podstawy do wysunięcia takiej hipotezy, ciężko jednak postawić rzetelną diagnozę przez internet.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna

zachęcam do podjęcia konsultacji psychiatrycznej ewentualnie podjęcia się terapii , ktra może pomóc Panu w rozumieniu zgłaszanego problemu
W. Zięba

Witam. Być może ma Pani depresję bo na to trochę wskazuje z tego, co Pani napisała. Warto zdecydowanie udac się do psychiatry porozmawiać bądź ewentualnie do psychoterapeuty.
Magdalena Brabec

szanowna Pani,
chec spedzania dnia w lozku, wiaze sie nie tylko z problemem motywacji do pracy, ale i z obnizonym nastrojem.
sama motywacja jest obnizona, gdy nie robie tego, co chce i co lubie, lub, gdy brakuje mi pewnych zasobow(wiedzy, doswiadczenia itp), gdy sa przekraczane moje granice a ja nie umie ich bronic, gdy nie widze efektow mojej pracy, gdy w pracy sa niejasne reguly lub nieciekawa atmosfera, gdy otrzymuje niezadowalajace wynagrodzenie...w tym obszarze pomaga najczesciej nauka konkretnych zachowan (znalezienie pasji w tym, co robie lub innego sensu, uzupelnienie wiedzy lub znalezienie systemu pomocowego, nauka asertywnych zachowan i efektywnej komunikacji).
jesli chodzi o obnizony nastroj, to w tym obszarze potrzebne jest szersze rozpoznanie, (z czym sie wiaze, jak przebiega, czy jest to powtorka, czy cos traumatycznego sie wydarzylo te pare tyg.temu lub wczesniej, jaka jest samoocena i umiejetnosci radzenia sobie z emocjami, jakie mam przekonania o otaczajacym swiecie i jak zamienic je, aby mi sluzyly... itp).do tego potrzebna jest pomoc specjalisty. w skrajnych przypadkach rownolegle z terapia pomaga wlaczenie lekow.
proponuje poszukanie i zgloszenie sie do terapeuty.praca wspolna jest szybsza, latwiejsza i efektywniejsza.pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego.