Problem z nadpobudliwością seksualną. Czy to normalne?

Witam, mam 27 lat i ostatnio moja koleżanka powiedziała mi, że „bardzo szybko dochodzę”. To dało mi do myślenia. Co może być tego przyczyną? I czy rzeczywiście problem nie jest większy, nie siedzi głębiej? Czy mój popęd seksualny jest prawidłowy? Od dziecka nie potrafię się powstrzymać od masturbacji, czasem robię to kilka razy dziennie. Gdy poznaję kobietę bardzo szybko doprowadzam do zbliżenia, po czym taka znajomość długo nie jest przeze mnie podtrzymywana i spotykam się z kolejna kobietą, którą zamiast szanować tylko krzywdzę robiąc nadzieję na związek. Choć chciałbym nawiązać stałe relacje z kobietą, to jednak ciężko mi przez nękające mnie myśli o seksie, których sam nie potrafię wyciszyć dopóki się nie wyładuję. Czy jest jakiś sposób by nad tym zapanować i czy jest to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Być może Pana problemem jest uzależnienie seksualne, czyli seksoholizm. Jest to choroba polegająca na angażowaniu się w związki o podłożu seksualnym, których charakter jest destrukcyjny dla Pana i partnerki. Ponadto objawem jest przymus masturbacji, czy doprowadzanie do zdrad w związkach. Jeśli zauważa Pan te cechy w swoim życiu seksualnym, proponowałbym wizytę u dobrego psychiatry. Choroba ta to uzależnienie, jak każde inne - od alkoholu, czy hazardu i jako takie - może być skutecznie leczone. To, że uświadomił Pan sobie problem jest pierwszym krokiem do zakończonej powodzeniem terapii.