Problem z napletkiem - czy potrzebna jest konsultacja?

Witam! Zacznę od tego, że mam 15 lat, za niedługo skończę 16. Gdy w stanie erekcji ściągnę napletek z żołędzia, a następnie chcę, by ten powrócił na żołądź, napletek zwija się, tak, że ręcznie trzeba odwinąć fałd skóry, który utknął za żołędziem. Zwinięty napletek nie uciska rowka zażołędnego. Podobnie gdy po erekcji następuje stan spoczynku - napletek bez pomocy jest lekko zwinięty. Nie mam załupka, gdyż odwinięcie napletka nie sprawia mi problemu. Czy mój stan wymaga leczenia? Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie! Z góry dziękuję i pozdrawiam.
15 LAT ponad rok temu

Witam!
Napletek w sposób naturalny "zsuwa" się z żołędzi podczas erekcji odsłaniając ją. Ponowne zasłonięcie wzwiedzionego penisa napletkiem zawsze wymaga samoczynnego działania. Jeżeli opisanej sytuacji nie towarzyszą żadne dolegliwości, w tym w szczególności ból - nie ma powodów do niepokoju. W przeciwnym razie, zalecam konsultację ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam