Problem z oddychaniem i duszności u 27-latka

Witam. Mam 27 lat i od około 2 tygodni mam problem z oddychaniem. Duszności występują stale w spoczynku i wysiłku,ciężko mi się oddycha i złapać głębszy oddech.Objawy się nasilają 5 lat temu miałem zdiagnozowane włóknienie w szczytach płuc po TK ale żadnego leczenia nie wdrożył.Czy moje objawy mogą być związane np z astmą lub inną chorobą płuc? Proszę o poradę jakie badania powinienem wykonać i do jakich lekarzy się udać ?

Witam. Opisane objawy mogą wiązać się z zaostrzeniem procesu włóknienia płuc powstałym np. pod wpływem infekcji. Mogą jednak świadczyć również o innych schorzeniach układu krążeniowo-oddechowego. Proszę bezwzględnie zgłosić się do pulmonologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie.