Problem z oddychaniem podczas przebywania na powietrzu lub podczas sytuacji stresowych

Dzień dobry. Swoje pytanie kieruję do pumologa i psychologa. Mam 23 lata od roku mam problemy z oddychaniem. Kiedy jestem na powietrzu albo kiedy się mocno zdenerwuję ( Ostatnio bardzo tego nie miałam myśłam , ze przeszło) Objawy są takie jakbym dusiła. Zwykle to nie trwa długo. Co to jest? Jak to leczyć? Nigdy nie miałam na nic uczulenia (oprócz szamponu). W moim życiu niestety było jest dużo stresu. Czuje się jak wariatka. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam

Jeżeli wykluczy się przyczyny związane ze stanem zdrowia, problemy z oddychaniem mogą mieć podłoże psychologiczne, emocjonalne i być wyrazem np. odczuwanego przez Panią lęku. Zauważa Pani związane trudności ze stresem - tym bardziej zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże Pani w lepszym radzeniu sobie, w redukcji napięcia i ew. objawów lękowych.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Dzień dobry,

Najlepiej jak skorzysta Pani z konsultacji u psychoterapeuty, który po osobistym zbadaniu, będzie w stanie udzielić Pani odpowiedzi.