Problem z okresem i wątpliwości z przyjęciem pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Rozpoczynam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, wiem że pierwszą tabletkę mam wziąć pierwszego dnia okresu, tyle że go nie ma, a zamiast tego jest plamienie (mało obfite, mało bolesne) w terminie mniej więcej wtedy, kiedy powinien być okres i teraz nie wiem, czy przyjąć tabletkę teraz i uznać plamienie za okres czy poczekać? I czy jeśli poczekam, a okresu nie będzie, a plamienie się skończy, nie będę musiała czekać kolejny miesiąc? I czy plamienie zamiast okresu może oznaczać ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie! Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej wskazane jest kontrolne wykonanie testu ciążowego. Jeżeli plamienia pojawiły się w tym miesiącu po raz pierwszy, to po uzyskaniu negatywnego wyniku testu, można uznać je za pierwszy dzień miesiączki. Dla zapewnienia maksymalnego zabezpieczenia może Pani stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek. Pozdrawiam