Problem z powrotem do wagi sprzed ciąży

dzień dobry mam wielki problem jestem mamą 11m-c Maciusia i przed ciążą ważyłam 55kg a w ciąży przytyłam 26kg i zszuciłam tylko po porodzie 10kg nie mam już sił na myślenie co zrobić żeby schudnąć dużo mam ruchów wciągu dnia staram się zdrowo odżywiać a nie mogę schudnąć mam 161cm wzrostu proszę naprawdę o pomoc i z góry dziękuję Iwona
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Agnieszka WiĹniewska-WarneĹska

Pani Iwono być może za bardzo ograniczyła Pani porcje posiłków w ciągu dnia, ciężko tak doradzić konkretne wskazówki. Nie wiem nawet, czy karmi Pani piersią?? Nie znam Pani porcji na talerzu..Nie wiem ile warzyw i owoców włączyła Pani do diety, ile pije Pani wody, czy są problemy z wypróżnianiem itp.. dlatego by to wszystko ustalić zapraszam na indywidualną konsultację wraz z analizą składu ciała, na podstawie której będą mogła dopasować ilość posiłków i przekąsek w ciągu dnia, obliczę zapotrzebowanie na białko, kcal, węglowodany itp.. Nie ma możliwości, by Pani nie schudła pod kontrolą.
Główa do góry:-)

Witam!
10 kg to dziecko+wody płowe i łożysko. W powrocie do wagi sprzed ciąży może pomóc karmienie piersią. Z pewnością pomoże Pani indywidualnie dobrana dieta+regularna aktywność fizyczna. Jeśli tylko będzie Pani gotowa powinna się Pani zgłosić do dietetyka.
Pozdrawiam

Witam, jeżeli nie jest Pani kobietą karmiącą należałoby zastosować dietę redukcyjną na poziomie około 1200 kcal. Przy odchudzaniu powinna Pani pamiętać o regularności spożywanych posiłków - 3 główne i 1-2 mniejsze przekąski. Podstawę żywienia powinny stanowić produkty zbożowe takie jak: pełnoziarniste pieczywo, płatki, kasze, makarony razowe, ryż brązowy. Nie można zapominać o pełnowartościowym białku pochodzącym z chudego mięsa (drób bez skóry, chuda wołowina, chuda wieprzowina - schab, polędwiczki, cielęcina, królik), ryb, chudego nabiału oraz tłuszczu, którego źródło stanowią oleje roślinne, orzechy, pestki. Doskonałym dopełnieniem diety będą duże ilości warzyw oraz owoce bez winogron. Proszę także stosować odpowiednie techniki kulinarne przygotowywania produktów takie jak gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie czy duszenie bez obsmażania. Ważną kwestią przy odchudzaniu jest przygotowywanie małych porcji. Eliminacji podlegają wszelkie słodycze, potrawy tłuste oraz alkohol. Podstawę piramidy żywieniowej stanowi aktywność fizyczna o której nie wolno zapominać. Jeżeli będzie miała Pani kłopot z samodzielnym ustaleniem jadłospisu proponuję wizytę w gabinecie dietetycznym. Należy zdać sobie sprawę z faktu, że jedyna droga do sukcesu to eliminacja błędów i trwała zmiana nawyków.

Witam,
ciało nie lubi diet, woli racjonalne odżywianie. Zdrowe odżywianie w Pani rozumieniu nie zawsze musi być zdrowe. Ograniczanie jedzenia też nie za wiele daje, bo przy odczuciu głodu trwającym dłuższy czas wytwarza się stan patologiczny w ciele polegający na spowolnieniu metabolizmu. Najpierw należy porozumieć się ze swoim przewodem pokarmowym, zdobyć jego zaufanie poprzez naturalne odżywianie. Gdy już usprawnimy trawienie można wprowadzać krótkotrwałe diety oczyszczające. Ale najpierw pierwszy etap:
Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany.
Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki.
Kolacja- jarska zupa.
Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popije Pani zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.
powodzenia :)