Problem z uczuciami u kobiety

Witam. Nie mogę sobie poradzić z uczuciami. Mam chłopaka, zakochani jesteśmy w sobie, spędzamy dużo czasu ze sobą i wszystko jest fajnie dopóki moja mama nie zacznie. Ja rozumiem, że dla mnie dobrze i nie chce żebym cierpiała jak chłopak zostawi jak tak jestem w Nim zakochana. Tylko, że w tym problem, że mówi to z własnego doświadczenia, bo z pierwszym chłopakiem tak miała, była tak zakochana aż w końcu ją zostawił samą z dzieckiem. I dobija, a ja zaczynam się bać, że mnie to samo spotka.

To dobrze, jeżeli ma Pani świadomość, że ten lęk jest bardziej mamy niż Pani. Domyślam się jednak, że bliska więź między Paniami sprawia, że mama może łatwo ten lęk Pani "sprzedać".
Może Pani próbować stanowczo rozmawiać z mamą, oddzielać wyraźnie, że to co się jej przytrafiło, nie musi się przytrafić Pani. Może Pani przecież być ostrożniejsza, rozsądniejsza, może mądrzej wybrała Pani partnera itp.
Gdyby trudno było stawiać wyraźnie granice, może Pani skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty. Problemem może być nie tylko "przepowiednia" mamy, ale i Pani lojalność - czy (na nieświadomym poziomie) "odważy się" Pani mieć szczęśliwszą miłość niż ona...

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza